Trumpai apie mus

„Akademinis bičiulis” (angl. – „Academic buddy”) – tai savanoriška studentų iniciatyva įkurta ir organizuojama užsienio universitetuose studijuojančių lietuvių. Mes siekame dalintis savo patirtimi ir padėti gabiems bei motyvuotiems Lietuvos jaunuoliams siekti aukštojo išsilavinimo geriausiuose pasaulio universitetuose. Šiuo metu mes orientuojamės į JAV, Prancūzijos, Olandijos, Oksfordo, Kembridžo, ir kitus Jungtinėje Karalystėje esančius universitetus.

Veikla

Projektas pagrįstas mentorystės principu. Kiekvienam į „Akademinio bičiulio” projektą atrinktam moksleiviui yra paskiriamas atitinkamos studijų krypties ir/ar pasirikinto universiteto mentorius – esamas arba buvęs lietuvių studentas.

Kokios pagalbos tikėtis iš mentorių?
 1. Atsakymų į rūpimus klausimus apie stojimo tvarką, universitetus, studijas, pragyvenimą, finansavimą ir t.t.
 2. Pagalbos pildant UCAS, CommonApp ir kitas anketas.
 3. Motyvacinių laiškų ar kitų darbų taisymo ir tobulinimo.
 4. Patarimų ruošiantis stojimo testams, egzaminams, jų apžvalgos ir tikrinimo.
 5. Bandomųjų inteviu gyvai arba nuotoliniu būdu.
Ko nedaro mentoriai?
 1. Nepildo UCAS, CommonApp ir kitų anketų už savo moksleivius.
 2. Nerašo už moksleivius motyvacinių laiškų, rašinių ar kitų universiteto reikalaujamų darbų.
 3. Būdami projekto dalimi, nesuteikia mokamų konsultacijų ir kitokių paslaugų.
Valdybos organizuojamos veiklos
 1. Visus metus trunkanti moksleivių konsultacija per Academic Buddy Facebook paskyrą bei elektroniniu paštu.
 2. Vasaros metu organizuojamas projekto atidaromasis renginys, sudarytas iš visų Academic Buddy etapų pristatymų bei studijų kiekvienoje šalyje apžvalgos.
 3. Rugsėjį vykstanti Oksbridžo etapo stovykla, į kurią įeiną motyvacinių laiškų dirbtuvės, bandomųjų testų egzamino sąlygomis rašymas bei apžvalga, ir bandomieji interviu.
 4. Lapkričio/gruodžio mėnesį organizuojamos Jungtinės Karalystės etapo (virtualiosios) motyvacinių laiškų dirbtuvės.

Istorija

Projektas startavo 2012 m. vasarą Kembridžo universiteto lietuvių bendrijos (CULS) iniciatyva, o 2013 – 2014 mokslo metais sparčiai plėtėsi, į organizatorių gretas oficialiai įsijungus ir Oksfordo universiteto lietuvių bendrijai (OULS) bei užmezgus ryšius su giminingu „LT Big Brother” mentorystės projektu. 2012 – 2013 m. į projektą užsiregistravo daugiau nei 100 moksleivių iš Lietuvos, kuriems sutiko padėti virš šimto mentorių iš geriausių JK universitetų.

Projekto eigoje vyko trys susitikimai, intensyvus mentorių bei moksleivių bendravimas ir konsultavimas el. paštu ir tiesiogiai, pasiruošimas stojimo procesams. Daugiau nei trečdalis projekto dalyvių, bandžiusiųjų stoti į Oksbridžą, gavo pakvietimus ten studijuoti. Taip pat daugelis dalyvių įstojo į UCL, LSE, Imperial College London, Warwick, Edinburgh ir kitus žymius universitetus. Balandžio mėnesį vykęs baigiamasis renginys Kaune pažymėjo sėkmingą pirmųjų metų pabaigą.

Tęsdami projektą 2013-2014 metais, kooperuojantis CULS ir OULS, sulaukėme dar geresnių rezultatų.

2015 m. į interviu Kembridže bei Oksforde buvo pakviesti 81% visų projekto pabaigoje atsiliepusių „Academic Buddy” dalyvių, ir net 48% gavo pasiūlymus studijuoti šiuose prestižiniuose universitetuose (2014 m. – 42%, 2013 m. – 33%). ES vidurkis sėkmingų aplikacijų yra tik 13% Kembridže ir 11% Oksforde bakalauro lygyje.

Viliamės ir toliau perduoti savo įgytą patirtį stojant į šiuos ir kitus prestižinius universitetus, taip pat įtraukdami ankstesnius „Academic Buddy” dalyvius ir taip kurdami vieni kitiems padedančią bendruomenę.

2014 mokslo metais „Academic Brother” pakeitė savo pavadinimą į „Academic Buddy” ir įgijo nuosavą, nuo OULS ir CULS organizacijų nepriklausomą vykdomąjį komitetą. Turėdamas žmonių, paskiriančių savo laiką projektui, komandą, „Academic Buddy” tikisi būti kaip niekada profesionalus.

2016 m. „Academic Buddy“ žengė į Jungtines Amerikos Valstijas! Lietuvių studentai iš Harvardo prisijungė prie mūsų komandos ir yra pasiruošę padėti ambicingiems moksleiviams sėkmingai aplikuoti į Ivy League bei kitus geriausiai vertinamus JAV universitetus.

2017 m. „Academic Buddy“ atidarė ir Prancūzijos etapą! SciencesPo studentų iniciatyva pagalba suteikti pradėjome ir į visus Prancūzijos universitetus stojantiems moksleiviams.

2019 m. pirmą kartą pradedamas Olandijos etapas! Mentoriai iš Amsterdamo, Maastrichto, Delfto ir kitų geriausių Olandijos universitetų jau ruošiasi darbui su šia valstybe susidomėjusiais mokiniais.


Tikslai

 1. Užtikrinti, kad gabiausi Lietuvos moksleiviai, stodami į užsienio universitetus, turėtų galimybę įgyti aukščiausios kokybės akademinį išsilavinimą, atitinkantį jų potencialą.
 2. Burti lietuvius studentus ir mokslininkus į platų akademinį tinklą.

9th May 2019