Prancūzijos etapas

Laukite registracijos pradžios. Ji bus paskelbta čia.

Stojimas į Prancūziją

Kasmet vis daugiau Lietuvos abiturientų savo studijoms pasirenka Prancūziją – patrauklią, tačiau vis dar menkai studentų pažintą šalį. Academic Buddy France mentorystės programa siekia informuoti apie aukštojo mokslo galimybes Prancūzijoje bei padėti Lietuvos moksleiviams pasirengti stojimui į prestižinius Prancūzijos universitetus. Šią programą sudaro dvi sekcijos. Dalis mentorių konsultuos moksleivius, norinčius stoti į selektyviausius Prancūzijos universitetus (kaip École Polytechique, Sciences Po Paris ar École 42), kurie reikalauja atskirų aplikacijų per individualias šių mokyklų elektronines sistemas. Antroji mentorių dalis teiks pagalbą, susijusią su bendrąja stojimų aplikacija į didžiąją daugumą Prancūzijos universitetų, kuri primena britiškąją UCAS sistemą. Svarbu priminti, jog bendroji stojimų sistema nėra skirta vien vidutinio lygio universitetams – universitetai kaip Sorbona (Université-Paris Sorbonne) arba Pierio ir Mari Kiuri Universitetas (Université Pierre et Marie Curie) taip pat priklauso bendrajai aplikacijų sistemai. Academic Buddy France mentorystės programą sudaro pagalba stojimuose į dviejų tipų universitetus Prancūzijoje:

Aplikacijos į atskirus universitetus

Dauguma savo srityje geriausių Prancūzijos universitetų reikalauja individualaus stojimo proceso, todėl dalis mentorių padeda moksleiviams besiruošiantiems stojimui į konkretų universitetą. Šiems universitetams priklauso:

 • École Polytechique – prestižiškiausias matematikos ir inžinerijos universitetas Prancūzijoje. Universitetas gerai žinomas dėl studentų ateities perspektyvų – École Polytechique absolventai patenka tarp dešimties geriausias darbo galimybes turinčių universitetų alumnų pasaulyje. Ši institucija patenka tarp penkių geriausių mažųjų universitetų (siūlančių tik ribotą programų amplitudę) pasaulyje, todėl kiekvienam studentui (-ei) gali pasiūlyti daug daugiau asmeninio dėmesio nei dauguma didžiųjų universitetų. 2017-aisiais metais École Polytechique atidarė pirmąją bakalauro studijų programą anglų kalba, kurioje studentai gali specializuotis į inžinerijos, matematikos ir informacinių technologijų sritis.

 • Sciences Po Paris (Paryžiaus Politikos Mokslų Institutas) – tai politikos, teisės ir ekonomikos mokslų universitetas. Sciences Po didžiuojuosi savo alumnų tarpe esančiais visais penkiais paskutiniaisiais Prancūzijos prezidentais, įskaitant ir dabartinį Respublikos Prezidentą Emmanuel Macron. Bakalauro studentai gali rinktis iš kelių skirtingų specializacijų socialinių mokslų srityje, įgyjamų skirtinguose Prancūzijos regionuose: Menton (Artimųjų rytų krypties studijos), Dijon (Centrinės Europos krypties studijos), Reims (Europos-Šiaurės Amerikos arba Afrikos krypties studijos), La Havre (Azijos krypties studijos) ir Paryžiaus (Magistro laipsnio studijos). Europos-Amerikos, Artimųjų Rytų bei Azijos programos dėstomos tik anglų kalba.

 • Dvigubo diplomo programa tarp Sciences Po Paris ir Columbia University – unikali ketverių metų trukmės programa, suteikianti galimybę studentams pirmuosius dvejus studijų metus praleisti Prancūzijoje, mokantis bendrą laisvųjų menų (liberal arts) kursą Sciences Po, o likusius dvejus – Niujorke, specializuojantis į tam tikrą socialinių mokslų sritį (major) prestižiniame Ivy League universitete.

 • Dvigubo diplomo programa tarp Sciences Po Paris ir University College London (UCL): ketverių metų programa, kurios metu studentai dvejus metus praleidžia Prancūzijoje, studijuodami bendrąjį Sciences Po Paris socialinių mokslų kursą, o kitus dvejus metus – Londone, pasirinkdami vieną konkrečią socialinių mokslų sritį ir užsienio kalbą. Programa negalioja studentams, stojantiems į Sciences Po Paris Europos-Amerikos ir Europos-Afrikos programą (Campus de Reims).

 • Dvigubo diplomo programa tarp Sciences Po Paris ir University of British Columbia – dar viena ketverių metų programa, kurioje studentai pirmuosius dvejus metus praleidžia mokydamiesi liberaliųjų menų (liberal arts) Prancūzijoje, o likusius dvejus – Kanadoje, koncentruodamiesi į vieną konkrečią mokslų sritį.

 • École 42 – viena selektyviausių ir inovatoriškiausių programavimo mokyklų pasaulyje. Studijos centriniame École 42 Paryžiaus fakultete yra visiškai nemokamos. Universitete taip pat nėra dėstytojų – mokslo pagrindą sudaro peer-to-peer sistema, kurioje studentai mokosi patys ir padeda vieni kitiems. Kvietimą mokytis pilnoje studijų programoje gauna tik apie 1.5% stojančiųjų, todėl studijas École 42 lydi be galo didelė pagarba ir išskirtinės karjeros galimybės. Svarbu paminėti, jog stoti į šį universitetą gali visi žmonės nuo 18 iki 30 metų, nepriklausomai nuo savo mokyklinio ar universitetinio išsilavinimo lygio ir įvertinimų.
 • Reikalavimai Academic Buddy FR programai École 42 universitetui

  Academic Buddy FR programoje École 42 universitetui dalyvauti gali tik tie asmenys, kurie sėkmingai išlaikė pirmąjį atrankos testą ir gavo pakvietimą dalyvauti antrajame etape “La Piscine”. Testas yra nemokamas ir nereikalauja jokių žinių IT srityje – jame išbandomi tik asmenų kognityviniai gebėjimai.
  Testą rasite: Spustelėje čia.


Aplikacijos į bendrąją universitetų sistemą (POST-BAC).

Tai britiškąją UCAS sistemą primenantis stojimų procesas, kurio metu moksleiviai turės galimybę stoti į kelis universitetus vienu metu. Tarp universitetų, į kuriuos moksleiviai gali aplikuoti per šią sistemą, patenka ir Université Panthéon-Sorbonne (Sorbonos Universitetas) ar Tulūzos Ekonomikos Mokykla (L’école d’économie de Toulouse).

Mitai

Dažniausiai girdimi mitai, susiję su studijomis Prancūzijoje:

 1. Studijos Prancūzijoje galimos tik turint geras prancūzų kalbos žinias.
 2. Vienas iš pagrindinių mitų, dėl kurio nemaža dalis Lietuvos moksleivių nesiryžta stoti į Prancūziją, yra prancūzų kalbos reikalavimas. Daugumai atrodo, jog studijos Prancūzijoje įmanomos tik mokant prancūzų kalbą. Šį mitą griauna mažiausiai pusė Academic Buddy France mentorių, kurių studijos prestižiniuose Prancūzijos universitetuose (įskaitant Ècole Polytechnique, Sciences Po Paris ir École 42) vyksta vien anglų kalba. Dalis mentorių savo studijų metu turi galimybę pradėti nemokamus prancūzų kalbos kursus.

 3. Mokslo ir pragyvenimo išlaidos labai didelės.
 4. Studijos Prancūzijoje itin patrauklios ir finansiškai. Visi studentai, nepriklausomai nuo savo ir savo šeimos pajamų, gauna mėnesinę valstybinę stipendiją CAF, padengančią nuo 25% iki 60% gyvenamosios vietos nuomos kaštų. Priklausomai nuo savo šeimos pajamų, dalis studentų taip gali pateikti prašymą dar vienai valstybinei stipendijų programai – CROUS. Daugumos universitetų mokslo kaina yra taip pat ženkliai žemesnė nei kitose Europos valstybėse, pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje. Studijos programavimo mokykloje École 42 yra visiškai nemokamos. Universitetai kaip Sciences Po Paris siūlo įvairaus dydžio finansinę paramą studentams, priklausomai nuo jų šeimos pajamų. Sudėjus valstybines ir universiteto siūlomas stipendijas, studentai kasmet gauna ženklias sumas savo mokslo mokesčiams ir pragyvenimo kaštams padengti, tad dauguma Sciences Po Paris moksleivių mokosi ir gyvena Prancūzijoje visiškai nemokamai.

Svarbiausios stojimo į Prancūzijos universitetus datos

Bendrasis stojimas (POST-BAC sistema)
Laikotarpis Etapas
Sausio vidurys Aplikacijų pradžia
Kovo pabaiga-balandžio pradžia Aplikacijų pabaiga
École Polytechique
Laikotarpis Etapas
Spalio 10 Rudens aplikacijų pradžia
Lapkričio 21 Rudens aplikacijų etapo pabaiga
Sausio mėn. Sėkmingų pavasario etapo moksleivių interviu
Vasario mėn. Stojimo rezultatai
Sausio 9 Pavasario aplikacijų etapo pradžia
Vasario 10 Pavasario aplikacijų etapo pabaiga
Balandžio mėn. Sėkmingų pavasario etapo moksleivių interviu
Gegužės mėn. Stojimo rezultatai
Sciences Po Paris
Laikotarpis Etapas
Spalio mėn Aplikacijų pradžia
Spalio-balandžio mėn Interviu Prancūzijoje į atitinkamas programas vyksta per visą šį periodą. Aplikacija turi būti pateikta likus bent šešioms savaitėms iki interviu datos.
Balandžio pradžia Aplikacijų pabaiga moksleiviams, norintiems savo interviu turėti Vilniuje
Birželio Pradžia Interviu Vilniujes
Sciences Po Paris dvigubo diplomo programos
Laikotarpis Etapas
Sausio 2 Aplikacijų į dvigubo diplomo programą su Columbia University pabaiga
Sausio 9 Aplikacijų į dvigubo diplomo programą su University of British Columbia pabaiga
Sausio 15 Aplikacijų į dvigubo diplomo programą su University College London (UCL) pabaiga
École 42
Etapas
Pirmojo stojimų etapo aplikacijos vyksta visus metus, nuotoliniu būdu.
Antrasis stojimų etapas (La Piscine) trunka keturias savaites, per kurias stojantieji privalo atlikti įvairias užduotis programavo srityje. Artimiausia La Piscine sesija – liepos mėnesis.
29th May 2019