Jungtinės Karalystės etapas

Apie II projekto etapą

“Academic Buddy” projekto Antrasis etapas yra skirtas paskutiniųjų klasių moksleiviams, kuriuos domina studijos geriausiuose* Jungtinės Karalystės universitetuose (išskyrus Oksfordą ir Kembridžą; dėl stojimo procedūrų skirtumų “Academic Buddy” šiems dviem universitetams organizuoja atskirą etapą).

Su projekto tikslais ir istorija galite susipažinti puslapyje “Trumpai apie mus”.

II-ojo JK etapo eiga 2017 – 2018 m.

Liepos pabaigoje Atidaromasis renginys
Rugsėjo – spalio mėn. Mentorių ir moksleivių registracija
Lapkričio mėn. Moksleiviai poruojami su mentoriais, prasideda bendravimas!
Lapkričio – sausio mėn. Personal Statements dirbtuvės
Sausio 15 d. UCAS paraiškų padavimo paskutinė diena
Pavasaris** Universitetai skelbia stojimo rezultatus

II etapo eiga

Į Jungtinės Karalystės universitetus stojamą per centralizuotą sistemą UCAS http://www.ucas.com/. Galutinė paraiškų padavimo diena yra sausio 15 d.

Norint pasiekti kuo geresnių rezultatų ir padidinti šansus įstoti į patraukliausią universitetą, UCAS anketos pildymui reikėtų skirti nemažai laiko. Todėl “Academic Buddy” projekto Antrasis etapas prasideda dar rugsėjo mėnesį ir tęsiasi iki pat stojimo proceso pabaigos**. Kiekvienam atrinktam moksleiviui bus priskirtas asmeninis mentorius pagal motyvacinę registracijos anketą, kursų bei universitetų pasirinkimus.

Su paskirtu mentoriumi moksleivis daugiausiai bendraus virtualiai: el. paštu, Skype ar kitais būdais. Mentorius konsultuoja moksleivį visais jam/jai rūpimais klausimais, pataria, kaip geriau paruošti Personal Statement ir kitas anketos dalis, kokių klaidų vengti ir panašiai. Mentorius nepildo UCAS anketos už moksleivį! Manome, jog “Academic Buddy” projekte dalyvaujantys moksleiviai geba patys, be pašalinės pagalbos įsiveikti su UCAS anketa. Mentorių pagalba yra skirta tam, jog moksleivių anketos iš gerų pavirstų išskirtinėmis.

Moksleivių ir mentorių registracija

Moksleivių registracija. Vyksta rugsėjo – spalio mėnesiais.

II-ame etape gali dalyvauti tik 12-os klasės moksleiviai arba vyresni, planuojantys stoti į geriausius Jungtinės Karalystės universitetus. Atrenkant moksleivius į projektą, vertinama jų motyvacija ir potencialas remiantis anketos duomenimis apie jų akademinius pasiekimus bei užklasinę veiklą. Registracijoje nurodomi duomenys bus naudojami atrankos, projekto komunikacijos tikslais bei atrenkant geriausiai moksleivio poreikius atitinkantį mentorių. Atmestinai ir nepilnai užpildytos anketos nebus svarstomos, todėl paskirkite anketos pildymui šiek tiek laiko ir dėmesio.

Mentorių registracija. Vyksta rugsėjo – spalio mėnesiais.

II-ajame etape gali dalyvauti Jungtinės Karalystės universitetuose studijuojantys arba studijas baigę mentoriai. Registracijoje nurodyti duomenys bus prieinami moksleiviams (išskyrus gyvenamąją vietą), jais vadovaudamiesi moksleiviai bus poruojami su mentoriais. Prašome anketą užpildyti kuo išsamiau.

Atidaromasis renginys

Renginio tikslas – išsamiai papasakoti apie studijas Jungtinėje Karalystėje, taip padedant moksleiviams išsirinkti jiems labiausiai tinkančius ir patinkančius universitetus, kursus ir pageidaujamus mentorius. Taip pat tai bus puiki proga susipažinti su kitais projekto dalyviais bei mentoriais.

Renginys vyks liepos pabaigoje – dėl tikslios datos sekite informaciją Academic Buddy Facebook paskyroje.


* Russell Group priklausantys ar į TOP 100 pasaulyje įeinantys JK universitetai (tiesa, yra atvejų, kai nors visas universitetas nėra vertinamas aukštai, kai kurios programos yra išskirtinės!)

** Anksti išsiuntus užpildytą anketą, atsakymų iš universitetų taip pat galima sulaukti itin anksti. Nebūtina laukti sausio 15 d., bet dėl anketos tinkamumo siųsti reikėtų pasitarti su mentoriumi.

29th May 2019